Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.x
POLSKIE CERTYFIKOWANE KOSMETYKI NATURALNE
POLSKIE CERTYFIKOWANE KOSMETYKI NATURALNE
Blog
Postanowienia noworoczne i jak ich dotrzymać!

Postanowienia noworoczne i jak ich dotrzymać!

2018-01-11

Postanowienia noworoczne - super jest wyznaczać sobie ambitne cele. Drugim wyzwaniem jest to, by zawsze były to cele realne, a trzecim - znalezienie odpowiedniej motywacji do ich dopięcia. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy na naszym fanpage konkurs dotyczący postanowień noworocznych. Dostaliśmy od Was wiele wspaniałych historii sukcesu. Dziś chcemy podzielić się z Wami tymi, które zostały nagrodzone!

Marta Ziubińska

Nowy Rok - nowa lista noworocznych postanowień. Teraz wszyscy jesteśmy pełni zapału, ale wiemy, że później różnie bywa z tą trudną drogą do celu... A nic tak nie motywuje - jak dobry, inspirujący przykład od innych. Dlatego w zeszłym tygodniu zaprosiliśmy Was do podzielenia się swoimi dobrymi scenariuszami realizacji postanowień z początku zeszłego roku, albo lat jeszcze wcześniejszych. Może komuś udało się znaleźć nową, regularną aktywność sportową, przejść na zdrowszą dietę, przeczytać więcej książek, pojechać na wymarzoną wycieczkę, albo wprowadzić nowy, przyjemny i pożyteczny dla ciała rytuał kosmetyczny? I jak to zrobiliście? Co was doprowadziło do celu?

Dziś przedstawiamy historie Laureatek konkursu. Wzruszające, zabawne, inspirujące. 

Mama i córka w podróży

Dorota Trippner

Już jako mała dziewczynka marzyłam o podróżach i widziałam siebie jako niestrudzoną wędrowniczkę odwiedzającą wszystkie zakątki świata. Z pasją oglądałam podróżnicze programy oraz przeglądałam tematyczne książki i atlasy. Minęło kilkanaście lat, a ja nadal marząc o podróżach, gromadziłam przewodniki i...podróżowałam, tyle że palcem po mapie.

Mama i córka w podróży

Gdy patrzę na samą siebie z perspektywy czasu, dochodzę do wniosku, że to ja sama wymyślałam dziesiątki wymówek, które stanowiły idealne usprawiedliwienie mojego nie-podróżowania: a to mam jeszcze czas, a to nie mam z kim pojechać, a to nie dostanę urlopu, a to krucho u mnie z pieniędzmi, a to dziecko jeszcze jest za małe, a to nie mam z kim zostawić psa, no i na pewno nie będę umiała odnaleźć się w nieznanym miejscu...

I tak minęło kilka lat, nadeszły kolejne wakacje, a do mnie dotarła przykra prawda: to ja jestem odpowiedzialna za swoje życie i jeżeli niczego nie zmienię, miną kolejne lata i może się okazać, że na realizację moich podróżniczych planów jest już niestety za późno... Motywacją do „ruszenia się” była też dla mnie moja 6-letnia wtedy córka. Chcę ją wychować na otwartą, odważną, pełną życia i pasji osobę, a trudno to zrobić kiedy samemu jest się człowiekiem zgnuśniałym i pełnym obaw.

Postanowiłam więc działać. Zaczęłam od razu: tego samego dnia zarezerwowałam i opłaciłam dla nas hotel oraz bilet na pociąg. I choć chwilę później pojawił się strach i zwątpienie, nie miałam już możliwości wycofania się z wyjazdu, przynajmniej bez poniesienia konsekwencji finansowych.

Jak oceniam ten wyjazd? Nie będę kolorowała rzeczywistości - nie było łatwo, byłam przecież sama z dzieckiem oraz wielką walizką i musiałam być nie tylko mamą, ale i specjalistką ds. logistyki, tragarzem i żywieniowcem. Ale ta podróż przyniosła wiele niezapomnianym widoków, dała mi mnóstwo pozytywnej energii, dodała wiary w samą siebie i uświadomiła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy zrobić pierwszy krok. Wybrać punkt docelowy. Znaleźć nocleg. Kupić bilet. Wyciągnąć walizkę. Spakować się. Wsiąść do samochodu/pociągu/samolotu. Wysiąść. Poznawać nowe miejsce. I uwierzyć w to, że świat sprzyja odważnym!

PS. Tamtego lata pojechałyśmy do Gdyni i od tego czasu zwiedziłyśmy jeszcze Kraków, Wieliczkę, Zakopane, Augustów, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Gdańsk, Sopot, Mechelinki, Rewę, Juratę, Hel, Poznań, Wrocław i Karlskronę.

W mojej głowie klują się już pomysły na tegoroczne wyjazdy, trzymajcie kciuki za ich powodzenie :D

 

Zakochany pies motywuje do spacerów

Kinga Puchała

Do celu doprowadził mnie mój pies. Patrząc codziennie swoimi czarnymi oczętami w moje błękitne .Swój błagalny wzrok wbijał we mnie jak małe szpileczki jedna po drugiej, oj oj bolało, ale dzięki wytrwałośći i systematyczności, zawładnął mną całą. Od stóp do głów. Kawałeczek po kawałeczku, aż do celu.

Zakochany pies

Jego cel został osiągniety. Mój pies po prostu... zakochał się. Oczywiście, to nie ja byłam jego obiektem westchnień, tylko piękna rasowa suka o imieniu Nel. Moje spacery z moim psiakiem z dnia na dzień stawały się coraz częstsze, goniłam, biegałam z nim z prędkością swiatła , bo wiadomo - miłość nie wybiera. Mój pies latał prawie w chmurach, tak go te motyle w brzuchu unosiły.

Jak pisałam na wstępie, cel został osiągnięty, przez miłość , moze nie dokońca odwzajemnioną mojego psa o wdzięcznym imieniu Burak. Schudłam, hurrrraaa schudłam , bo moja aktywność wzrosła niesamowicie .Zawdzięczam to miłości, no w sumie to nie mojej, ale dla mojego psa, którego uwielbiam, zrobię wszystko ...

 

Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Trzymamy kciuki za wszystkie duże i małe postanowienia noworoczne. Odwagi i do dzieła! :-)Źródło: www.naturativ.pl/blog/a-postanowienia-noworoczne-i-jak-ich-dotrzymac/
Autor: Marta Ziubińska
Powrót do listy artykułów
Komentarze i opinie użytkowników
Dodaj własny komentarz - Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Brak komentarzy. Dodaj pierwszy.

 
Kontakt w sprawach aktualnych
i przyszłych zamówień
Poniedziałek - piątek,
9:00 - 17:00
+48 22 273 91 50
zamowienia@naturativ.pl

W pozostałych sprawach prosimy o kontakt z biurem pod numerem: +48 22 756 33 68
Zapisz się na NEWSLETTER
Łap okazje i nowości!


Zapisz się na SMS
z ekskluzywnymi ofertami!

METODY PŁATNOŚCI
METODY DOSTAWY
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA ZAKUPÓW
Przyłącz się do nas Facebook Google + You Tube Pinterest Instagram
© 2017 Naturativ - kosmetyki naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone
NATURATIV - naturalna pielęgnacja ciała  |  ZUII Organic - makijaż mineralny
Realizacja: InternetAge | Projekt: KABO STUDIO